Obróbka CNC stal nierdzewna

Stal nierdzewna ze względu na wysoki poziom odporności na korozję jest materiałem, który znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle. Obróbka tego materiału w ostatnim czasie nie stanowi już większego problemu. A wszystko dzięki wykorzystywaniu najnowocześniejszych metod technologicznych. Przy obróbce stali nierdzewnej trzeba brać pod uwagę skład chemiczny konkretnego materiału. Od tego bowiem w głównej mierze zależy powodzenie całego procesu.

Obróbka CNC stal nierdzewna

Profesjonalne narzędzia do obróbki stali nierdzewnej

W naszej firmie dysponujemy nowocześnie wyposażonym parkiem maszynowym oraz fachowymi narzędziami do wykonywania obróbki stali nierdzewnej. Toczenie i frezowanie wykonujemy za pomocą ostrzy z węglika spiekanego ze specjalnym pokryciem powierzchni. Jeśli jednak zdecydujesz się na wykonanie wiercenia i gwintowania, zlecenie wykonamy przy użyciu narzędzi zrobionych ze stali szybkotnącej HSS-E z pokryciem tytanowym. W trosce o wysoką jakość oraz precyzję obróbki świadczonej usługi regularnie wymieniamy narzędzia tnące.

Stal nierdzewna poddawana obróbce

Obróbce poddajemy różne rodzaje stali, które dzieli się według kryterium własności mechanicznych. Chodzi tutaj przede wszystkim o stal austenityczną, która charakteryzuje się doskonałą ciągliwością oraz podatnością na wzbogacanie różnego rodzaju pierwiastkami. Stal ferrytyczna także łatwo poddaje się obróbce ze względu na cechujące ją właściwości plastyczne. Najlepszym wyborem okazuje się jednak stal austenityczno-ferrytyczna, która łączy w sobie zalety obu rodzajów stali. Dobrze poddaje się ona zatem obróbce.