Obróbka CNC aluminium

W ostatnich latach obróbka aluminium cieszy się ogromną popularnością. Metal ten znajduje zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Wszystko dzięki jego właściwościom, wśród których wymienia się odporność na korozję, wysoką wytrzymałość oraz niezbyt dużą masę. Nie bez znaczenia jest też możliwość poddania materiału recyklingowi. W naszej firmie na zlecenie Klienta poddajemy obróbce najwyższej jakości materiały aluminiowe. Wiemy, co zrobić, aby zapewnić całemu procesowi optymalne warunki do jego przeprowadzenia.

Obróbka CNC aluminium

Jak przebiega frezowanie aluminium?

Obróbka CNC aluminium wymaga od nas zastosowania relatywnie dużych prędkości obrotowych oraz posuwów. Trzeba przy tym zastosować odpowiednie narzędzia oraz prawidłowo zamontować je w maszynie wykorzystywanej przy realizacji takich czynności, jak obróbka skrawaniem materiałów nieżelaznych.

Frezowanie CNC AW 5754, AW 2017A, AW6061 w naszej firmie odbywa się przy użyciu frezów z dwoma lub trzema ostrzami o odpowiednio dobranej geometrii oraz budowie kanału wiórowego i kąta ostrza. Nad procesem powstawania, kształtowania oraz odprowadzania wiórów trzeba sprawować specjalną pieczę. Tylko w ten sposób można bowiem uniknąć zarysowań powierzchni oraz powstawania na nich nieestetycznych narostów.

Najważniejsze zasady frezowania aluminium

Toczenie stopów aluminium musi odbywać się w odpowiedniej temperaturze, najlepiej z zastosowaniem specjalistycznych systemów chłodzenia. Przy frezowaniu wykończeniowym stosujemy duże prędkości obrotowe i mniejsze posuwowe.